Dzisiejsza "Rzeczpospolita" napisała, że jedyny dotąd kandydat -
Mirosław Wróblewski, konstytucjonalista z biura Rzecznika Praw
Obywatelskich - stracił poparcie klubu parlamentarnego Platformy
Obywatelskiej. Kandydaturze tej miała się sprzeciwić Ewa Kopacz.
Pojawiła się natomiast informacja, że kandydatką na nowego GIODO jest szefowa lubuskiej PO, jedna z przyjaciółek pani premier - Bożenna Bukiewicz.
Posłowie PO sprawy nie chcą komentować. W nieoficjalnych rozmowach jedni stwierdzają, że "coś jest na rzeczy". Inni mówią, że to sam Mirosław Wróblewski zrezygnował z kandydowania. Politycy pytani natomiast o posłankę Bukiewicz, nie potwierdzają tych doniesień.
Poprzedni Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Wiewiórowski przestał pełnić urząd miesiąc temu w związku z objęciem stanowiska zastępcy europejskiego inspektora ochrony danych. Zgodnie z polskim prawem GIODO powołuje Sejm za zgodą Senatu.
>>> Czytaj też: Jak handlowo zastąpić Rosję? Sery i mleko ruszą na Kazachstan
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Tematy: zarządzanie
Zobacz
|
