"Budowa Fortyone jest częścią strategii GTC polegającej na stymulowaniu wzrostu poprzez budowę starannie dobranych projektów biurowych i handlowych odzwierciedlających zapotrzebowanie najemców oraz nabywanie nieruchomości generujących przychody położonych w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej" - czytamy w komunikacie.

Budowa Fortyone, który powstaje w dzielnicy Nowy Belgrad, rozpoczęła się w październiku 2014 r. Kompleks będzie miał łącznie ponad 27 000 m2 powierzchni biurowej klasy A. Projekt będzie realizowany w trzech etapach. Pierwszy budynek będzie miał ok. 10 000 m2, a jego ukończenie jest zaplanowane na III kw. 2015 r.

Jak podano, z końcem ubiegłego roku projekt osiągnął poziom 60% przednajmu. Wśród przyszłych najemców budynku znajdują się takie firmy, jak Bosch, PS Tech, Tetrapak czy Regus.

"Nie tylko wyprzedzamy harmonogram budowy, ale też odnotowujemy wysokie zainteresowanie jeszcze niewynajętą powierzchnią, co bardzo nas cieszy. GTC to jeden z pierwszych deweloperów którzy, po latach braku aktywności na rynku, rozpoczynają budowę budynku biurowego klasy A w Belgradzie. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że zapewniliśmy tej inwestycji finansowanie przez Raiffeisen Bank. Umowa ta jest kolejnym etapem pomyślnej współpracy z bankiem" - powiedział prezes GTC Thomas Kurzmann, cytowany w komunikacie.

Grupa GTC jest deweloperem w regionie CEE i SEE, obecnie działa w Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Czechach, Rosji, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.