"Rada jest przekonana, że wycofanie z giełdy (nawet jeśli przeprowadzone nie w wyniku oferty innego podmiotu) będzie w najlepszym interesie spółki" - czytamy w komunikacie.

Jak podkreślono, w ramach spółki niepublicznej, zarządowi łatwiej będzie się skupić na realizacji projektów deweloperskich, w tym projektu Park of Poland. Rada nie zamierza finansować żadnego z projektów spółki z emisji publicznych.

>>> Czytaj też: Park of Poland ma powtórzyć sukces Disneylandu

Wskazano także na mniejsze korzyści z funkcjonowania w ramach warszawskiej giełdy obecnie, w porównaniu do 2006, kiedy spółka na niej debiutowała. "Notowanie akcji na GPW jest uważane jest za mniej atrakcyjne (…) ze względu za zredukowane inwestycje polskich funduszy emerytalnych po zmianach regulacyjnych przenoszących znaczącą część składek do polskiego systemu ubezpieczeń społecznych. Dodatkowo, fundusze stały się bardziej otwarte za inwestowanie za granicą" - napisano w materiale.

Rada dyrektorów zdecydowała o zwołaniu nadzwyczajnego walnego zgromadzenia celem zatwierdzenia planów. Global City Holdings zamierza także przeprowadzić wykup mniejszościowych akcjonariuszy przed zaprzestaniem notowań akcji na GPW.

>>> Czytaj też: Disneyland w polskim wydaniu: ogromne centra rozrywki powstaną pod Warszawą

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem, NWZ ma odbyć się 20 marca br. Wykup akcji może być ogłoszony 1 kwietnia, a przeprowadzony w dniach 24 kwietnia - 7 maja. Zakończenie notowań na GPW byłoby możliwe po zakończeniu subskrypcji i uzyskaniu zgody walnego zgromadzenia, zaplanowanego na 13 maja.

Global City Holdings (dawniej Cinema City International) jest największym akcjonariuszem Cineworld, drugiej pod względem wielkości sieć kinowa w Europie, zajmująca pierwsze lub drugie miejsce na poszczególnych rynkach działalności, włącznie z Wielką Brytanią, gdzie spółka jest liderem przy udziale rynkowym 27,7%. Sieć posiada 201 kin i 1.852 ekrany - wszystkie cyfrowe. Grupa dysponuje również szerokim portfelem nieruchomości w regionie środkowej Europy i Izraela.