"Ekspozycje multimedialne to coraz bardziej znaczący element naszego biznesu. Mamy ambitne plany i duże nadzieje związane z rozwojem tego obszaru" - powiedział prezes Paweł Jaguś, cytowany w komunikacie.

W ramach umowy spółka przygotuje wystawę "Światło historii" oraz pozyska niezbędne do realizacji projektu eksponaty. Elementami gotowej ekspozycji będą m.in. instalacje wykorzystujące światło i dźwięk, zabudowy scenograficzne oraz przestrzenie rekonstrukcyjne. Wykorzystane zostaną także nowoczesne techniki interakcji ze zwiedzającym. Ekspozycja zostanie zlokalizowana w 22 pomieszczeniach i obejmie 1365 m2 z ok. 6000 m2 przeznaczonych na cele wystawiennicze w nowym budynku. Otwarcie wystawy planowane jest na czerwiec 2015 r., podano również w materiale.

Qumak przypomina, że realizuje obecnie m.in. projekt wystaw stałych w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Integrator ma na swoim koncie również wdrożenie w Parku Edukacyjnym w Zabrzu i Parku Rekreacji ZOOM Natury w Janowie Lubelskim. Odpowiadał również za wykonanie wystawy stałej w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.