Zatrzymania w centrali PZU. Trwa akcja CBA w warszawskiej siedzibie jednego z największych ubezpieczycieli w kraju. O operacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował rzecznik tej instytucji, Jacek Dobrzyński.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć osób podejrzanych o korupcję. Sprawę od września ubiegłego roku prowadzi warszawska prokuratura okręgowa. Zatrzymani są podejrzani o branie łapówek w zamian za "ustawianie" przetargów.

Wśród zatrzymanych przez CBA rano osób są zarówno pracownicy PZU, którzy pełnili stanowiska kierownicze w spółce, jak i przedstawiciele firmy prywatnej.

Z informacji przekazanych przez Przemysława Nowaka z Prokuratury Okręgowej w Warszawie wynika, że jeszcze dziś wszyscy zatrzymani mogą usłyszeć zarzuty.
Władze PZU S.A. wydały w tej sprawie oświadczenie. Czytamy w nim między innymi, że spółka deklaruje pełną współpracę z funkcjonariuszami CBA.

"Kierownictwu PZU zależy na szybkim wyjaśnieniu spraw, będących przedmiotem czynności Centralnego Biura Antykorupcyjnego" - napisano w komunikacie przesłanym do Informacyjnej Agencji Radiowej.

>>> Czytaj też: Świat z Orwella na naszych oczach. Link 4 bawi się w Wielkiego Brata