"Eksport w dalszym ciągu jest naszym pomysłem na rozwój grupy. Przewidujemy, iż eksport w bieżącym roku zapewni ok. 30 proc. sprzedaży grupy" - napisał Gołąbiecki w liście do akcjonariuszy.

W 2014 r. przychody grupy od klientów w Polsce wyniosły 760,21 mln zł, a z eksportu - 319,50 mln zł (w tym: Norwegia - 123,32 mln zł, Rosja i Białoruś - 173,96 mln zł i Niemcy - 22,15 mln zł).

Poinformował w nim także, że spółka myśli o wejściu na rynek szwedzki i nadal pozytywnie patrzy na Białoruś.

"Chcemy powielać nasze dobre praktyki z rynków wschodnich oraz rynku norweskiego. Przeanalizowaliśmy rynki eksportowe, na których moglibyśmy zaistnieć; w obszarze naszych zainteresowań są kolejne kraje skandynawskie oraz kraje byłego WNP" - napisał Gołąbiecki.

"Naszym dążeniem jest budowanie stabilnych fundamentów działalności na rynku norweskim (...) oraz wejście na sąsiedni rynek szwedzki. (...) Dalej widzimy szanse na rynku białoruskim" - uzupełnił.

Prezes podkreślił także, że posiadany portfel zamówień na 2015 r. przekracza 1 mld zł i jest "najlepiej przygotowany w historii grupy".

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej.