Oszczędność po chińsku: samolot napędzany olejem spożywczym

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
23 marca 2015, 17:00
W Chinach odbył się pierwszy komercyjny lot samolotu zasilanego nowatorskim paliwem. Zostało ono zrobione ze zużytego oleju spożywczego.

W weekend Boeing 737 linii Hainan Airlines poleciał z Szanghaju do Pekinu. Jego silniki wykorzystały specjalną mieszankę: połowa to tradycyjne paliwo lotnicze, druga połowa to biopaliwo. Do produkcji tego biopaliwa posłużył niepotrzebny, stary olej pochodzący z chińskich restauracji.

Był to pierwszy tego typu lot w Chinach; wcześniej podobne eksperymenty miały już miejsce na przykład w Kanadzie i w Australii.

Spożywczy olej ma w Chinach fatalną opinię. Media krytykują producentów za to, że zużyty produkt czasem jest wbrew prawu sprzedawany ponownie. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj