"Indeks największych polskich spółek po przejściu poziomu 2375 pkt kontynuuje rajd przełamując kolejne punkty oporu. O ile krótkoterminowy impet może powoli wygasać, co prawdopodobnie będzie zwiastować chwilową korektę, o tyle perspektywy średnioterminowe wydają się być dobre dla naszego rynku akcji. Kolejną barierą, z jaką musi zmierzyć się WIG20 to poziom 2450-2460 pkt. Jeżeli do korekty dojdzie szybciej, niż rynek oczekuje, to ważnym wsparciem będą poziomy rozsiane co 20 punktów poniżej pułapu 2400 pkt. Rynek obecnie porusza się w takich przedziałach generując impulsy wzrostowe i spadkowe" - analizuje Marcin Niedźwiecki, specjalista rynku CFD i Forex w City Index.

Kalendarz ekonomiczny nie serwuje w tym tygodniu istotnych wydarzeń dla polskiej gospodarki, podobnie w przypadku danych ze świata. We wtorek poznamy dynamikę inflacji CPI z USA, wskaźnik PMI oraz sprzedaż nowych domów.

We wtorek, również ze Stanów Zjednoczonych, pojawi się publikacja na temat zamówień na dobra trwałe, a w piątek inwestorzy otrzymają ostateczny wynik PKB za czwarty kwartał. Wieczorem natomiast przemawiać będzie szefowa Fed Janet Yellen.