"Jesteśmy zainteresowani tym szpitalem. Prowadzimy rozmowy, jednak transakcja nie została zawarta. Wniosek do UOKiK złożyliśmy, aby na obecnym etapie zorientować się, czy nie ma zastrzeżeń ze strony urzędu" - powiedziała Rulkiewicz "Pulsowi Biznesu".

Wniosek do UOKiK wpłynął 2 kwietnia, sprawa jest w toku.

"Przedmiotem zgłoszenia jest zamiar koncentracji polegającej na przejęciu kontroli przez Lux Med Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie nad Magodent Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie poprzez nabycie przez Lux Med Sp. z o.o. docelowo 100% udziałów w kapitale zakładowym Magodent Sp. z o.o." - czytamy w komunikacie Urzędu.

Lux Med wraz ze swoimi spółkami zależnymi prowadzi działalność na terytorium Polski w zakresie świadczenia usług szeroko pojętej opieki medycznej (w tym szpitalnej, ambulatoryjnej, badań diagnostycznych), posiadając ośrodki medyczne między innymi w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Wrocławiu, Olsztynie i Białymstoku. Należy do międzynarodowej grupy kapitałowej Bupa.

Magodent jest spółką działającą na lokalnym rynku usług medycznych głównie z zakresu onkologii, posiadającą m.in. szpital onkologiczny w Warszawie.