"Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z NAMU Systems. Mimo relatywnie krótkiej obecności na rynku, firma stworzyła bardzo nowoczesny produkt, który - co dla nas najistotniejsze - odnosi sukcesy i wzbudza duże zainteresowanie branży bankowej na świecie. Natomiast nasz LiveBank to obsługa klienta przyszłości, która idealnie wkomponowuje się w strategię NAMU. Jestem przekonany, że kompatybilność obu aplikacji będzie przynosiła maksymalną satysfakcję użytkownikom" - powiedział Styczeń, cytowany w komunikacie.

Wind Mobile podkreśla, że kontrakt wpisuje się w realizowaną przez grupę strategię rozwoju sprzedaży produktów własnych, w szczególności poprzez ich komercjalizację na rynkach zagranicznych. NAMU dostarcza bankom i innym podmiotom finansowym, w tym emitentom kart płatniczych, systemy informatyczne oferowane pod własną marką.

Produkt w obecnej formie składa się z platformy (serwer/chmura) oraz aplikacji na telefony komórkowe. Podczas korzystania z aplikacji NAMU, klienci banków i użytkownicy kart płatniczych mogą zarządzać swoimi kontami w prosty i przyjazny sposób, zgodny z najnowszymi standardami znanymi z mediów społecznościowych i przeglądarek internetowych. Dzięki platformie LiveBank mają także możliwość bezpośredniej konsultacji wideo z doradcą banku.

"Jednym z pierwszych wspólnych projektów LiveBanku i NAMU Systems będzie prezentacja wersji demo produktu NAMU podczas tegorocznej edycji renomowanego konkursu Citi Mobile Challenge, organizowanego przez Citibank. NAMU jest jego finalistą. Prezentacja NAMU w ramach Citi Mobile Challenge EMEA odbędzie się 28 kwietnia w Warszawie" - podano również.

Wind Mobile jest notowanym na NewConnect integratorem i dostawcą autorskich rozwiązań teleinformatycznych umożliwiających operatorom mobilnym oferowanie nowoczesnych usług i generowanie dodatkowych przychodów.