"W dniu 14 lutego 2023 r. prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał Gertrudę Uścińską na członka Rady Nadzorczej BGK" - przekazano w komunikacie.

Prof. dr hab. Uścińska jest prawnikiem, ekspertem i specjalistą międzynarodowego prawa zabezpieczenia społecznego, prawa pracy, koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego i swobody przepływu osób w Unii Europejskiej - podał BGK w nocie biograficznej.

Jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Warszawskim, kierownikiem Centrum Studiów nad Zabezpieczeniem Społecznym na UW, profesorem w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych. Jest też przewodniczącą Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk.

Reklama

Od 2016 r. Uścińska pełni funkcję prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od 2020 r. jest przewodniczącą Komisji ds. Ubezpieczenia emerytalnego i rentowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego z siedzibą w Genewie (International Social Security Association), działającego pod auspicjami Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO). Autorka licznych publikacji z zakresu międzynarodowego i europejskiego prawa zabezpieczenia społecznego, porównawczej polityki społecznej, finansów publicznych, zarządzania publicznego, optymalizacji kosztów funkcjonowania polityki publicznej państwa.