"Inwestycja w GetTaxi wynika ze strategii funduszu, która zakłada inwestowanie we wzrostowe spółki technologiczne m.in. z sektora digital disruption. Spółka jest największym graczem na rynku przewozu osób poza USA, posiada wiodącą pozycję na największych rynkach Europy. Dzięki wysokim kompetencjom zespołu zarządzającego, innowacyjnej aplikacji i modelowi biznesowemu spółka rosła ponad 300% rocznie i wszystko wskazuje na to, że jest w stanie utrzymać takie tempo wzrostu" - powiedział Kowalski, cytowany w komunikacie.

W jego ocenie, GetTaxi posiada wszystkie zalety globalnego lidera Uber, ale pozbawiona jest jego wad. W przeciwieństwie do swojego konkurenta współpracuje tylko z licencjonowanymi kierowcami, co eliminuje istotne ryzyko tej działalności.

GetTaxi - izraelska spółka, będąca liderem w Europie i światowym liderem w segmencie B2B rynku usług transportowych na żądanie pozyskała dotychczas ponad 200 mln USD finansowania. Nowe środki zostaną przeznaczone na umocnienie pozycji w Wielkiej Brytanii, USA i największych rynkach Unii Europejskiej, w tym potencjalne transakcje przejęć w branży.

"Inwestycja w GetTaxi potwierdza pozycję Private Equity Managers jako pożądanego inwestora venture capital w regionie z cenionymi kompetencjami w obszarach e-commerce oraz usług mobilnych. Cieszymy się, że jesteśmy postrzegani jako 'smart money', czyli fundusz skutecznie wspierający firmę nie tylko inwestycyjnie, ale również strategicznie i operacyjnie" - dodał partner inwestycyjny w Grupie PEManagers Tomasz Danis, cytowany w komunikacie.

Założona w 2010 r. GetTaxi to największa i najszybciej rosnąca poza USA spółka oferująca profesjonalne usługi przewozu osób. Jest najszybciej rosnącym graczem na rynku w Wielkiej Brytanii, wyraźnym liderem w Rosji (największy rynek w Europie) oraz Izraelu. W ubiegłym roku rozpoczęła działalność w USA, dzięki czemu jest teraz obecna na największych rynkach usług taxi na świecie: Moskwa, Londyn, St. Petersburg i Nowy Jork. GetTaxi większość przychodów generuje z usług B2C, natomiast istotną przewagą jej modelu biznesowego są usługi B2B. Dzięki zasięgowi i jakości obsługi, GetTaxi współpracuje z ponad 2 tysiącami globalnych przedsiębiorstw, wśród których są największe korporacje na świecie.

"O sile GetTaxi stanowi nie tylko bardzo dynamicznie rosnąca baza klientów indywidualnych, ale też fakt, że ze spółką współpracują największe korporacje, banki, kancelarie prawnicze i firmy doradcze na świecie" - wskazał Kowalski.

Private Equity Managers to spółka dominująca w grupie kapitałowej wyspecjalizowanej w zarządzaniu różnymi klasami aktywów w funduszach alternatywnych private equity, w tym w funduszach venture capital. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w kwietniu 2015 r.

Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy Private Equity Managers, inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE. Na koniec 2014 r. aktywa pod zarządzaniem grupy wyniosły 1,71 mld zł (wzrost o 87% r/r).