Zmienili także ceny docelowe dla 29 spółek (podwyższenie dla 21 spółek; obniżenie dla 8 spółek), wynika z kwartalnej informacji domu maklerskiego.

W sektorze banków i ubezpieczeń analitycy oczekują spadku oczyszczonych wyników w I kwartale br. i powrotu do wzrostów w II kwartale. "Nasi faworyci tego sezonu wyników to ING, BZW i PEO. Słabe wyniki zapowiadają się w PKO, MBK i GNB. Oczekiwany wysoki wyniki na lokatach oraz relatywnie niska szkodowość sprawiają, że prognozujemy bardzo dobry kwartał dla grupy PZU" – czytamy w materiale.

W sektorze energetycznym oczekiwane są dobre wyniki PGE i Energi. W sektorze wydobywczym nie są spodziewane widoczne zmiany. Trigon DM oczekuje natomiast bardzo dobrych wyników w sektorze paliwowym, pomimo niskiej sezonowości, dzięki wysokim marżom rafineryjnym i drogiemu USD.

Sektor TMT będzie odczuwał skutki słabości rynku reklamy i presji na ARPU w segmencie telekomunikacyjnym. Spółki informatyczne odnotują dobre wyniki, uważają analitycy.

"Sezonowo I kwartał to najsłabszy okres na rynku handlu detalicznego, największe spółki zanotują straty netto" - napisano także w raporcie.