"Spodziewamy się, że ten rok będzie dla nas dobry. Celujemy w zysk brutto zbliżony do 300 mln zł w tym roku" - powiedział Nowjalis podczas konferencji prasowej. 

W I kw. zysk brutto CCC wyniósł 0,9 mln zł wobec 2,2 mln zł rok wcześniej. 

W 2014 r. skonsolidowany zysk przed opodatkowaniem wyniósł 225,14 mln zł wobec 151,28 mln zł zysku rok wcześniej.

Wskaźnik długu do EBITDA CCC nie powinien przekroczyć 1,5x w tym roku

CCC oczekuje, że wskaźnik długu netto do EBITDA grupy nie powinien przekroczyć poziomu 1,8x, ale liczy na poziom 1,4-1,5x, poinformował wiceprezes Piotr Nowjalis.

"Chcemy, aby wskaźnik długu do EBITDA nie przekroczył poziomu 1,4-1,5 w tym roku, a 1,8x to maksymalny poziom, do jakiego możemy dojść w tym roku" - powiedział Nowjalis podczas konferencji prasowej.

"Ja - jako dyrektor finansowy - ze wskaźnikiem poniżej 2 czuję się komfortowo. Wszystkie kowenanty naszego zadłużenia są ustawione na poziomie 3, więc jesteśmy bardzo daleko od punktu bezpieczeństwa" - podkreślił.

Nowjalis poinformował, że w III kw. należy oczekiwać "całkiem przyzwoitego cash flow" ze względu na mniejsze zamówienia w Chinach.

"Mamy ok. 3 mln par butów, które zostały nam z sezonu zimowego, z czego 1,5 mln w ogóle nie wyjechało z magazynów. Te zamówienia będą mniejsze nawet o połowę" - powiedział wiceprezes.

Wskaźnik zadłużenia do EBITDA wyniósł 1,8x na koniec I kw. wobec 1,4x rok wcześniej.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.