W I kwartale firma zmniejszyła też zapasy węgla o ponad 20 procent.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku produkcja wyniosła ponad 3 miliony 600 tysięcy ton tego surowca. Z powodu strajku była ona o jedną szóstą niższa niż kwartał wcześniej. Jednak dzięki intensyfikacji prac wydobywczych już w marcu spółka wróciła do najwyższych historycznie poziomów wydobycia miesięcznego i dziennego.

Zarząd spółki poinformował poza tym, że zamierza wrócić do akcji zachęcania pracowników, którzy nabyli już uprawnienia emerytalne do przechodzenia na emerytury. Wyjaśnia, że to wraz ze wstrzymaniem przyjęć na wszystkie stanowiska nie związane bezpośrednio z produkcją węgla ma przynieść kolejne oszczędności.

Grupa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego i znaczącym producentem koksu w Unii Europejskiej pod względem wielkości produkcji. Podstawową działalność Grupy JSW stanowi produkcja i sprzedaż węgla koksowego i do celów energetycznych oraz produkcja i sprzedaż koksu i węglopochodnych.
Głównymi odbiorcami produktów Grupy JSW są klienci w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, na Słowacji, w Rumunii i na Węgrzech.

>>> Czytaj też: Czarna przyszłość dla czarnego złota. Ceny węgla będą dalej spadać