"Kluczowe dla nas są przepływy pieniężne i komfortowa sytuacja finansowa spółki. Dzięki niej możemy realizować nasze kolejne - bardzo ambitne - projekty, o których niebawem będzie bardzo głośno" - powiedział Tymiński, cytowany w komunikacie.

Obecnie CI Games nie ma praktycznie zadłużenia, a na koniec I kwartału dysponowała środkami pieniężnymi w wysokości 15,86 mln zł.

Przepływy netto z działalności operacyjnej CI Games w I kwartale wyniosły aż 9,92 mln zł, choć od premiery "Lords of the Fallen" minęło już kilka miesięcy. Dla porównania, przed rokiem, w analogicznym okresie, przepływy wyniosły 2,38 mln zł.

"Dobre wyniki to w dużej mierze zasługa utrzymującej się popularności gry 'Lords of the Fallen', której sprzedaż zbliża się do poziomu 1 mln egzemplarzy, oraz spływania należności od partnerów handlowych za poprzednie okresy. Przychody CI Games w I kwartale wyniosły 3,96 mln zł. Zysk netto był znacznie niższy i wyniósł 34 tys. zł - co jest efektem m.in. amortyzacji kosztów zrealizowanych projektów" - czytamy w komunikacie.

Już w połowie czerwca CI Games zaprezentuje na targach E3 grę "Sniper 3: Ghost Warrior. Będzie to początek kampanii marketingowej najnowszej części serii, której poprzednie części sprzedały się już w 5,6 mln egz. na całym świecie.

Premiera Snipera 3 jest zaplanowana na przyszły rok, ale jeszcze w tym gracze otrzymają do rąk mobilną wersję "Lords of the Fallen".

CI Games, dawniej City Interactive, to producent i dystrybutor gier komputerowych.