Adam Badowski, szef studia CD Projekt Red przyznaje, że presja i oczekiwania fanów przy okazji trzeciej części cyklu były wyższe niż dotąd. Sympatyków "Wiedźmina" przez lata przybywało, a fani, którzy znają serię jeszcze od pierwszej części, mają większe oczekiwania niż kilkanaście lat temu, ale producent nazywa to uczciwą relacją między klientem a twórcami. Wszystko jest weryfikowane na bieżąco, a gracze natychmiast na wszystkie nowinki reagują zachwytem bądź uwagami. Studio jest w stałym kontakcie z fanami i właśnie walką o jakość gry tłumaczy przesunięcie premiery o kilka miesięcy na maj. Adam Badowski liczy na to, że obędzie się bez rozczarowań, a gra spełni oczekiwania.

"Wiedźmin" zmienił się przez te wszystkie lata, które upłynęły od pierwszej części gry, a w międzyczasie pojawiła się też między innymi gra mobilna, planszowa czy karciana. Adam Badowski przypomina jednak o korzeniach Geralta, stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, któremu studio oddaje hołd.

"Pisarz zajmuje się książkami i ktoś musiał przenieść przygody Wiedźmina na komputery i konsole, czy strony komiksów, i padło właśnie na CD Projekt Red" - podsumowuje Adam Badowski.

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" to także pierwsza produkcja studia ukazująca się na kilku platformach równocześnie - można w niego zagrać na komputerach PC i konsolach nowej generacji. Jak wynika z dotychczasowych recenzji i wysokich not, jakie wystawili grze recenzenci, fani nie powinni być zawiedzeni.

"To produkcja, z której możemy być dumni" - tak o grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon" mówi redaktor naczelny magazynu CHIP Konstanty Młynarczyk. "To największe tegoroczne wydarzenie dla rodzimej branży" - dodaje. W opinii dziennikarza, to nasza flagowa produkcja, z której wszyscy możemy być dumni i niewątpliwie będzie to najważniejsze tegoroczne wydarzenie na rynku gier dotyczące Polski.

Na trzecią część Wiedźmina czekają oczywiście polscy fani, ale studio CD Projekt Red rozbudziło spore oczekiwania na całym świecie. "Polska jest dla twórców tej gry mile traktowanym, ale jednak marginesem działalności, bo na zdobycie czeka cały świat" - mówi Konstanty Młynarczyk.

>>> Czytaj też: "Wiedźmin 3" bije kolejne rekordy sprzedaży. 1,5 mln preorderów