"Planowana data - 1 lipca. Oczywiście będą to te akcje Gremi Media, które już dziś są w obrocie. Najpewniej w październiku trafią na parkiet nowe akcje wyemitowane w zamian za udziały w Presspublice, do której należy dziś "Rzeczpospolita". Nowa emisja zostanie przeprowadzona na podstawie memorandum, które jest już praktycznie gotowe" - powiedział Hajdarowicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Podkreślił, że ma większość głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Gremi Media, ale liczy też "na rozsądek pozostałych akcjonariuszy". Jak dowodzi, zablokowanie tej operacji byłoby dla nich dużą stratą finansową.

"Po wejściu na parkiet akcji wyemitowanych w zamian za udziały w Presspublice będę kontrolował około 96 proc. ogółu akcji spółki. Zamierzam jednak sprzedać jeszcze około 20 proc. akcji. Wtedy pozostanie mi około 76 proc. W dalszych planach mam połączenie z kilkoma podmiotami, co pewnie spowoduje zmniejszenie mojego pakietu o kolejne parę procent" - powiedział też Hajdarowicz.

Dodał, że ma już pomysły na takie połączenia z paroma mniejszymi i większymi podmiotami. W jeszcze dalszej perspektywie, za rok czy dwa, Hajdarowicz liczy na możliwość sprzedania kolejnych ok. 20 proc. akcji. "W ten sposób w moich rękach powinno pozostać mniej więcej 40 proc. akcji. W normalnej sytuacji giełdowej powinien to być pakiet kontrolny dający mi większość w radzie nadzorczej, ale też pozwolić na płynny obrót akcjami spółki na giełdzie" - podsumował.

Odnosząc się do planów dalszej konsolidacji, wskazał, że grupa będzie zainteresowana nie tylko mediami - to mogą być kolejne firmy szkoleniowe czy organizujące konferencje firmy IT dostarczające oprogramowania dla firm małych i średnich, firmy wspierające przedsiębiorstwa itp.

>>> Czytaj też: Desperacja rządu. Szykuje się rewolucja w Mieszkaniu dla Młodych