Livechat Software rekomenduje
przeznaczenie na dywidendę 18,28 mln zł z zysku za rok obrotowy
2014/2015 (zakończony 31 marca 2015 r.), wynoszącego 18,45 mln zł, co da
wypłatę w wysokości 71 gr na akcję, podała spółka.
"Rekomendacja jest zgodna z polityką dywidendową spółki zakładającą przeznaczenie na dywidendę całego zysku spółki pod warunkiem, że nie pojawią się projekty inwestycyjne, które zapewnią akcjonariuszom wyższą stopę wzrostu" - czytamy w komunikacie.
LiveChat Software oferuje swoje rozwiązanie w modelu SaaS (Software as a Service - oprogramowanie jako usługa) i dzięki temu jest firmą globalną. Najważniejszy dla niej rynek to USA, w Polsce generuje tylko kilka procent sprzedaży. Do jej klientów należą zarówno małe sklepy internetowe, jak i wielkie światowe marki, takie jak Orange, Play, Adobe, Samsung, Tele2, Kaspersky Lab czy Air Asia. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w kwietniu 2014 r.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zobacz
|
