"W IV kwartale projekt 'Lords of the Fallen 2' wyjdzie z fazy koncepcyjnej do produkcji. Z kolei największe wydatki na produkcję tej gry poniesiemy od II kwartału przyszłego roku. Chcemy poszerzyć grono odbiorców tego tytułu. Dlatego w drugiej części stawiamy na rozbudowaną fabułę. Zdajemy sobie sprawę, że w pierwszej części mogłoby być z tym lepiej, więc atutem kontynuacji tego tytułu ma być m.in. 'story', a także rozbudowany system walki. Chcemy tym wnieść powiew świeżości w gry RPG" - powiedział Tymiński w rozmowie z ISBnews.

W ramach przygotowań do "Lords of the Fallen 2" doszło do zmian w ekipie odpowiedzialnej za nową produkcję CI Games. Producent wykonawczy pierwszej części gry - Tomasz Gop - nie będzie uczestniczył w pracach nad kontynuacją gry.

"Jesteśmy wdzięczni za jego wkład, ale mamy różne wizje w kwestii rozwoju serii i Tomasz nie będzie dalej uczestniczył w rozwoju CI Games. Za to nad rozbudową fabuły czuwał będzie Jess Lebouw, który był wcześniej producentem 'Guild Wars'. Kolejny doświadczony człowiek z branży - Paul Robinson - został szefem kreatywnym całego studia" - wskazał prezes CI Games.

Dodał, że CI Games jedzie na targi Gamescom w sierpniu z optymizmem. "Po bardzo dobrym odbiorze 'Snajper Ghost Warrior 3' na E3, teraz pokażemy grę graczom. Liczymy na duże zainteresowanie, mamy największe stoisko w historii. Zapowiadaliśmy wcześniej, że umowy dystrybucyjne chcemy sfinalizować do późnej jesieni. Może się to dokonać wcześniej, ale według harmonogramu mamy jeszcze sporo czasu" - podsumował Tymiński.

CI Games, dawniej City Interactive, to producent i dystrybutor gier komputerowych.