S&P 500 zyskał 1,24 proc. i wyniósł 2.093,25 pkt.

Nasdaq Comp. wzrósł o 0,98 proc. i wyniósł 5.089,21 pkt.

Indeks S&P 500 stracił w ciągu poprzednich pięciu sesji 2,9 proc. Inwestorzy sprzedawali akcje po serii mieszanych raportów finansowych za drugi kwartał amerykańskich spółek oraz w obawie o kondycję chińskiej gospodarki, gdzie na giełdy powróciły silne spadki.

We wtorek rozpoczęło się posiedzenie Rezerwy Federalnej. Fed wyda komunikat w środę wieczorem. Rynek zakłada, że bank centralny USA pozostawi stopy procentowe w tym tygodniu bez zmian. Wobec wielu sygnałów gotowości do podwyżki w dalszej części roku, komunikat po posiedzeniu może zawierać wskazówki co do preferowanego przez Fed terminu.

Większość ekonomistów zakłada, że amerykański bank centralny podniesie stopy procentowe po raz pierwszy od blisko dekady we wrześniu lub w grudniu.

Z danych makro w USA rynek poznał odczyt wskaźnika zaufania Conference Board. Indeks zaufania amerykańskich konsumentów wyniósł w lipcu 90,9 pkt. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 100 punktów. W czerwcu indeks wyniósł 99,8 pkt. po korekcie wobec 101,4 pkt. przed korektą.

Indeks cen domów S&P/CaseShiller wzrósł w maju o 4,94 proc. rdr i wyniósł 179,03 punktów. Analitycy spodziewali się, że indeks wzrośnie o 5,6 proc. rdr.

Nieznacznie lepszy od oczekiwań był odczyt przygotowywanego przez Markit Economics indeksu PMI w amerykańskim sektorze usługowym USA. Wyniósł on w lipcu 55,2 pkt. - podano w pierwszym wyliczeniu. Analitycy oczekiwali wskaźnika na poziomie 55,0 pkt. W czerwcu indeks wyniósł 54,8 pkt.

Ze spółek w trakcie sesji zyskiwał kurs firmy kurierskiej UPS. Spółka podała wyniki kwartalne. Zysk UPS w drugim kwartale 2015 roku wyniósł 1,35 USD na akcję. Spółka podniosła również prognozę zysku na cały rok.

Lepsze od oczekiwań były również wyniki Forda. Koncern motoryzacyjny zanotował zysk na akcję na poziomie 47 centów wobec oczekiwanych przez rynek 37 centów. Ford zanotował wzrost zysku o 44 proc. w ujęciu rdr.

Spadał kurs Dupont po słabszych od oczekiwań wynikach. Zysk operacyjny na akcję spółki chemicznej wyniósł 1,18 USD, spodziewano się tymczasem 1,21 USD.

Traciły również akcje Baidu. Notowany na Nasdaq operator największej chińskiej wyszukiwarki internetowej rozczarował rynek prognozą finansową na ten rok.

W centrum uwagi pozostają chińskie giełdy. Po bardzo silnej wyprzedaży w poniedziałek, kiedy to indeks giełdy w Szanghaju stracił 8,5 proc., notując tym samym swoją drugą najgorszą sesję w historii, we wtorek kontynuował zniżki, jednak już w mniejszej skali.

Indeks SCI zakończył sesję spadkiem o 1,6 proc., chociaż w porannych godzinach tracił momentami nawet 5 proc.

Chiński regulator giełdowy poinformował w poniedziałek wieczorem, że zwiększony zostanie skup akcji w celu ustabilizowania rynku. Spekulacje o możliwości wycofania przez chińskie władze części wsparcia udzielonego rynkowi akcji, były wskazywane jako jeden z możliwych powodów powrotu silnej przeceny w Chinach w tym tygodniu.