"Dobre postrzeganie spółki Sequoia i jej produktów na rynku farmaceutycznym, wysoka efektywność i sprawność działania, specjalizacja w atrakcyjnych segmentach to główne atrybuty, które skłoniły nas do rozważania inwestycji w tę firmę" – powiedział prezes Maspeksu Krzysztof Pawiński, cytowany w komunikacie.

"Celem strategicznym spółki Sequoia jest budowanie innowacyjnej, polskiej firmy farmaceutycznej. Inwestycja grupy Maspex Wadowice w naszą firmę da nam możliwość dalszego dynamicznego rozwoju oraz wzmocnienia realizacji naszej strategii" – dodał prezes przejmowanej spółki Jarosław Wypych.

Sequoia specjalizuje się w sprzedaży produktów farmaceutycznych dla niemowląt i dzieci oraz dla kobiet w ciąży.  Oferta spółki obejmuje szerokie portfolio produktów, m.in. w następujących kategoriach: infekcje i grypa, gorączka, ból, niedobór Omega-3, ochrona w antybiotykoterapii, leczenie ran, ochrona przewodu pokarmowego, alergia, odporność, niedokrwistość, profilaktyka krzywicy. Najpopularniejszymi markami są Omegamed, Sambucol i Actiferol.

Grupa Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Ukrainie. Jest również największym producentem produktów instant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao, zabielacze, herbatki), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii. W portfolio firmy znajdują się m.in. takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Tiger, Lubella, Malma, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa, Plusssz. W 2014 r. przychody ze sprzedaży Grupy osiągnęły poziom ponad 3,3 mld zł, z czego 1/3 stanowi sprzedaż zagraniczna. Produkty Maspeksu trafiają do ponda 50 krajów na całym świecie.