Maszyna rozbiła się w górach tuż przed lądowaniem. Na razie nie ma żadnych informacji, czy ktokolwiek przeżył katastrofę. Ekipa poszukiwawczo-ratownicza wyruszy dopiero jutro rano, kiedy poprawią się warunki pogodowe.

Na pokładzie samolotu były 54 osoby, w tym pięcioro dzieci i pięcioro członków załogi. Maszyna wystartowała z lotniska Sentani w indonezyjskim mieście Jayapura, leciał do Oksibil, również w Indonezji. Rejs miał trwać 45 minut, a na 10 minut przed planowanym lądowaniem z pilotem utracono kontakt. Wiadomo, że lot odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych.

W lipcu indonezyjskie władze zapowiedziały kontrole bezpieczeństwa samolotów operujących na liniach krajowych. W grudniu ubiegłego roku rozbił się samolot linii AirAsia lecący z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. Zginęły 162 osoby. W tym roku w Indonezji rozbił się zaś wojskowy samolot transportowy. W katastrofie zginęło przeszło 100 osób. Linie Trigana od 2007 roku są na czarnej liście przewoźników, którzy nie mają prawa wykonywania rejsów na terytorium Unii Europejskiej.