"Mówiąc o nadziejach na historyczny rok w Erbudzie, mamy na myśli poprawę zarówno przychodów, zysku netto i rentowności r/r, co pokazaliśmy już w I półroczu, sezonowo słabszym" - powiedział Grzeszczak w rozmowie z ISBnews.

Prezes dodał, że skala poprawy zysku netto r/r może być dwucyfrowa biorąc pod uwagę 2-krotny wzrost zysku po I półroczu. Natomiast cel, jakim jest wypracowanie ok. 3% marży EBIT w całym roku, jest realny.

W pierwszym półroczu marża EBIT wyniosła 3,06%, a w samym II kw. 3,4%.

"W II półroczu szczególnie działalność w segmencie inżynieryjnym i oczywiście energetyce będzie przyczyniać się do poprawy rentowności, bo sezonowo to dla niej zawsze lepsza połowa roku" - wskazał Grzeszczak.

Prezes podtrzymał, że w całym roku na przychody w segmencie energetycznym (razem z farmami wiatrowymi) przypadnie ok. 30% .

Powiedział także, że Erbud będzie mógł ponownie ubiegać się o realizację Farmy Wiatrowej Potęgowo - Wschód, wartej 199 mln zł netto, którą zamawiający będzie realizował w przyszłym roku. "Jest duża szansa, że temat powróci. Budujemy obecnie co drugą farmę wiatrową w Polsce, nie ma problemu z pozykiwaniem kontraktów" - wskazał.

Odnośnie przygotowywanych projektów mieszkaniowych w segmencie popularnym w Warszawie prezes wyjaśnił, że będą znajdowały się na lewym brzegu Wisły i liczyły po ok. 100 mieszkań. Ich sprzedaż zacznie się w przyszłym roku.

Wcześniej spółka podała, że Erbud miał portfel zleceń o wartości ponad 1,335 mld zł na koniec II kw. 2015 r., z czego do realizacji w bieżącym roku zaplanowanych jest ok. 800 mln zł. Według Grzeszczaka, daje to nadzieję na "historyczny wynik" w całym 2015 r.

Na początku sierpnia Erbud informował, że Potęgowo Winergy nie wezwało konsorcjum z Erbudem w składzie do rozpoczęcia robót budowlanych na Farmie Wiatrowej Potęgowo - Wschód, w związku z czym przedmiotowa umowa wygasła.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym  na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2014 r. miała 1 692 mln zł skonsolidowanych przychodów.