"Celem projektu jest opracowanie innowacyjnej technologii ciągłego odlewania i walcowania jednorodnej co do składu chemicznego i własności mechanicznych walcówki z wysokowytrzymałych stopów aluminium do dalszych procesów przeróbki plastycznej, charakteryzującej się unikatową w stosunku do produktów konkurencji jednorodnością co do składu chemicznego i własności mechanicznych na całej długości kręgu" - czytamy w komunikacie.

Całkowity koszt projektu to 74,56 mln zł. Powinien on zostać zrealizowany do końca 2018 r., podano także.

W listopadzie zakończą się kolejne dwa konkursy, dla których Boryszew opracował już dokumentację.

"Realizowane w przyszłości projekty, po ich wdrożeniu do seryjnej produkcji stanowić będą znaczącą pozycję w przychodach i zyskach grupy" - powiedział członek zarządu spółki Mikołaj Budzanowski, cytowany w komunikacie.

W ciągu ostatnich dwóch lat grupa Boryszew pozyskała wraz ze współpracującymi ośrodkami naukowymi ponad 44 mln zł dofinansowania na 6 projektów związanych w opracowaniem i wdrożeniem innowacyjnych technologii. Środku unijne przyznane zostały miedzy innymi na projekty związane z segmentem motoryzacyjnym Boryszewa (Maflow) a także metali nieżelaznych (ZM Silesia, Huta Oława, NPA Skawina), podano także.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.