Rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow potwierdził, że obaj przywódcy spotkali się wczoraj i przeprowadzili rozmowy dotyczące dalszego przebiegu operacji antyterrorystycznej.

Według Pieskowa rozmowy prowadzono najpierw w wąskim gronie, a później z udziałem doradców i ministrów. Asad miał opowiedzieć Putinowi o sytuacji w Syrii, a także przedstawić dane dotyczące wojny Państwa Islamskiego z dżihadystami. Obaj prezydenci ustalili, że operacja rosyjskiego lotnictwa przeciwko terrorystom będzie kontynuowana. -„Nasz prezydent został szczegółowo poinformowany przez swojego syryjskiego kolegę o sytuacji w Syrii i dalszych perspektywach” - cytuje agencja Interfax rzecznika Kremla.

>>> Czytaj też: Rosja ujawnia swoje zamiary: Nasze plany w Syrii są znacznie większe

Rosyjska armia 30 września rozpoczęła w Syrii bombardowanie pozycji dżihadystów. Jak twierdzi Ministerstwo Obrony Rosji, w trakcie nalotów zniszczono: centra łączności, punkty dowodzenia i magazyny broni terrorystów. Rosyjski wywiad doniósł także o dezercji w szeregach bojowników i wewnętrznej wojnie dowódców polowych, starających się przejąć kanały finansowania, a także dostaw broni.