Grupa Kęty podtrzymała prognozę, zgodnie z którą jej zysk netto wzrośnie o 18 proc. r/r i sięgnie 201 mln zł w 2015 r. przy przychodach na poziomie 1,96 mld zł, tj. wyższych o 8% niż w 2014 r., podała spółka.

"Zarząd Grupy Kęty S.A. podtrzymuje prognozę opublikowaną w dniu 10 lutego 2015 roku" - czytamy w komentarzu zarządu do sprawozdania za III kw. 2015 r.

Spółka spodziewała się wtedy także wzrostu zysku operacyjnego o 2% do 226 mln zł, wzrostu EBITDA o 4% do 321 mln zł oraz wzrostu wydatków inwestycyjnych do 225 mln zł.

IV kw. porównywalny lub lepszy r/r, cały rok bardzo blisko prognozy

Ostatni kwartał 2015 r. w Grupie Kęty powinien dać wyniki sprzedaży porównywalne lub nawet lepsze r/r, a cały rok zakończy się wynikami "bardzo blisko" prognozy, poinformował członek zarządu Adam Piela.

"Czwarty kwartał będzie co najmniej na poziomie porównywalnym do analogicznego okresu 2014 r., jeśli chodzi o sprzedaż, a pewnie będzie lepszy. W całym roku brakuje nam ok. 60 mln zł EBITDY i raczej nie przewidujemy przekroczenia [prognozy]. Netto też powinno zostać osiągnięte. Rok 2015 powinien skończyć się bardzo blisko prognozy" - powiedział Piela podczas konferencji prasowej.

"Patrzymy na IV kw. optymistycznie, jeśli chodzi o przepływy finansowe. Kredyt powinien spać o ok. 10 mln zł" - dodał.

W raporcie kwartalnym spółka podała, że zarząd szacuje, iż poziom zadłużenia w przeciągu najbliższych trzech miesięcy spadnie o ok. 10 mln zł ze względu na sezonowe zmniejszenie zapotrzebowania na finansowanie kapitału pracującego.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2014 r. miała 1 819,55 mln zł skonsolidowanych przychodów.