Wniosek wpłynął 20 października, sprawa jest w toku, podano także.

"Koncentracja polega na przejęciu przez Bookzz Holdings Ltd. z siedzibą na Cyprze, należącą do grupy kapitałowej Penta Investments, kontroli nad Learning Systems Poland S.A. z siedzibą w Warszawie, należącą do grupy kapitałowej Empik Media & Fashion S.A. W obecnej chwili grupa kapitałowa Penta Investments współkontroluje grupę kapitałową EMF, a zatem pośrednio również Learning Systems Poland S.A. W wyniku koncentracji zgłaszający stanie się właścicielem 100% akcji Learning Systems Poland S.A." - czytamy w komunikacie.

Bookzz Holdings Ltd. jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Penta Investments, działającej głównie na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce fundusz inwestuje w spółki zajmujące się sprzedażą detaliczną książek, multimediów, prasy, odzieży, zabawek i produktów dla dzieci oraz kosmetyków, produkcją i dystrybucją mrożonek, organizacją gier hazardowych, techniczną obsługą budynków, prowadzeniem aptek oraz prowadzeniem szpitali i przychodni. Dotychczas w portfolio grupy nie było podmiotów, których działalność byłaby tożsama z działalnością nabywanej spółki.

Learning Systems Poland S.A. prowadzi szkoły językowe w większych miastach w Polsce, a przez swoje podmioty zależne - również w Rosji, Turcji, Szwajcarii i na Ukrainie.