Najbardziej, oczywiście, ucierpiał sektor bankowy, tracąc ok. 3%. Powolne osuwanie się jest najgorszą sytuacją jaka mogłaby się wydarzyć, jednak czy tak się stanie - będzie można się przekonać dopiero po jakimś czasie, oceniają traderzy Robo4ex.

Podaż pieniądza w strefie euro we wrześniu nie zmieniła się i wyniosła 4,9%. Pomimo problemów z gospodarką Chin, bezrobocie w Niemczech jest na niskim poziomie - 4,5%. Oczywiście poziom ten zmienia się z opóźnieniem do realnej sytuacji w gospodarce. Najważniejszą informacją tego tygodnia była decyzja Fed o wysokości stóp procentowych. Pozostały one bez zmian. Jednak warto zaznaczyć, iż komunikat po posiedzeniu sugeruje, iż Rezerwa rozważy podwyżkę na grudniowym posiedzeniu.

Biorąc pod uwagę sytuację w gospodarce Chin, kondycję amerykańskiej gospodarki oraz inflację stopy raczej nie zostaną podniesione. Mogłoby to doprowadzić do spowolnienia w amerykańskiej gospodarce. Warto pamiętać w takim momencie co stało się w Japonii na początku lat 90. Z Polski poznaliśmy WWK, publikowany przez Biec. Spadł on o 0,7 pkt do 157,3. Sugerować to może, iż w najbliższej przyszłości dynamika wzrostu gospodarczego może wyhamowywać.

Najbliższy opór dla indeksu WIG20 to 2094 pkt. Warto wspomnieć, iż do niedawna było to wsparcie. W związku z tym z punktu widzenia analizy technicznej nie jest to optymistyczna wiadomość. Najbliższe wsparcie natomiast to 2051 pkt. Wskaźnik RSI 1H znalazł się po raz kolejny w strefie wyprzedania. Niestety nic to nie zmienia na rynku.

Dla indeksu WIG najbliższy opór to 50 907 pkt, a wsparcie 49 980. Wskaźnik RSI 1H znajduje się w strefie wyprzedania, poniżej poziomu 30 pkt. Jednak w obu przypadkach nie można zaobserwować dywergencji pomiędzy wskaźnikiem RSI, a którymś ze wspomnianych indeksów.

>>> Czytaj też: Głęboka przecena na GPW. Indeks WIG20 spadł o 2,20 proc.