"Rynek kredytów konsumenckich w Polsce jest stabilny i rośnie w tempie około jednocyfrowym. Natomiast my rośniemy znacznie szybciej i jest to już poziom dwucyfrowy licząc rok do roku" - powiedział ISBnews Przybył.

Jego zdaniem, niskie stopy procentowe w Polsce z pewnością wpływają pozytywnie na decyzję klientów, którzy w obecnej sytuacji są w stanie obsłużyć swoje zadłużenie i coraz chętniej korzystają z możliwości zaciągnięcia kredytu konsumenckiego.

W ubiegłym roku SCB pozyskał około 750 tys. nowych klientów. "Jeszcze rok się nie skończył, ale widzimy potencjał do osiągnięcia co najmniej podobnego poziomu lub nieco wyższego" - dodał Przybył.

SCG współpracuje w Polsce z ponad 10 tys. partnerów i równolegle rozwija własną sieć oddziałów. "W ostatnim roku otworzyliśmy 20-30 nowych placówek, głównie na zasadach franczyzowych i obecnie mamy około 300 oddziałów. W przyszłym roku będziemy nadal rozwijać naszą sieć" - zapowiedział prezes.

SCG specjalizuje się również w obsłudze kart kredytowych na rynku polskim. "Zauważyliśmy w ostatnich okresach silny wzrost sprzedaży naszych kart kredytowych i to na rynku, na którym raczej się ogranicza ich wydawanie. Widzimy wzrosty zarówno przy kartach własnych, jak i wydawanych wspólnie z partnerami" - dodał Przybył.

Prezes nie wykluczył, że w najbliższym czasie może pojawić się karta kredytowa nawet z wizerunkiem Justyny Kowalczyk - czterokrotnej zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich. "Będziemy marketingowo analizowali każdą możliwość, łącznie z wykorzystaniem wizerunku pani Justyny nie tylko w tradycyjnej reklamie" - dodał.

Santander Consumer Bank podpisał dzisiaj umowę sponsoringową z Justyną Kowalczyk, którą będzie wspierał przez najbliższe dwa lata z możliwością przedłużenia umowy o kolejny rok.

"Dzisiaj podpisujemy umowę z Justyną Kowalczyk, ale chcielibyśmy bardziej aktywnie wspierać  Polski sport, rozmowy na ten temat trwają" - powiedział prezes Przybył podczas uroczystości podpisania umowy sponsorskiej.

Większościowym akcjonariuszem Santander Consumer Banku jest Bank Zachodni WBK. Obie spółki należą do hiszpańskiej Grupy Santander. SCB specjalizuje się m.in. w udzielaniu kredytów konsumpcyjnych (w tym samochodowych), a także obsłudze kart kredytowych.