Forsal logo

Elektrobudowa: DM BOŚ podniósł wycenę i rekomendację do "kupuj"

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
5 listopada 2015, 10:11
Zegary wewnątrz Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Fot. materiały GPW
Zegary wewnątrz Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Fot. materiały GPW/Forsal.pl
Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli rekomendację dla Elektrobudowy do "kupuj" z "trzymaj" oraz cenę docelową akcji do 174 zł z 99 zł, wynika z raportu datowanego na 28 października.

W dniu wydania rekomendacji kurs akcji Elektrobudowy wynosił 147,6 zł. W czwartek ok. godz. 9:30 kurs wynosił 158,30 zł po spadku o 0,06% od ostatniego zamknięcia. 

"Postrzegamy Elektrobudowę jako propozycję o atrakcyjnym stosunku zysku do ryzyka, ponieważ spółka znajduje się na doskonałej pozycji jeśli chodzi o pozyskiwanie kontraktów w obszarze sieci energetycznych, oraz wytwarzania energii, gdzie wg. naszych szacunków nakłady wynoszą w nadchodzących latach ok. 94 mld zł do 2020 r." - czytamy w raporcie.

Analitycy DM BOŚ prognozują, że w 2015 r. zysk netto spółki wyniesie 57,4 mln zł,  przy przychodach na poziomie 1 201,9 mln zł.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Tematy: rekomendacje
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj