Na miejscu byłego Jupitera na warszawskiej Woli deweloperska grupa planuje gigantyczny projekt handlowy nowego typu. Według informacji ISBnews, projekt ma mieć połączenie tunelem z metrem, zakłada m.in. odtworzenie ul. Wroniej i plac Kazimierza Wielkiego. Grupa uważa ten projekt za przyszły benchmark nowoczesnego projektu handlowo - lifestyle'owego dla całego regionu ze stylem "hi street" w centrum inwestycji oraz z akcentem na usługi i gastronomię, czy komfortowy parking.

Na przełomie 2013/2014 r. Griffin nabył warszawskie centrum handlowe Jupiter przy ul. Towarowej 22 od hiszpańskiej firmy Catalunya Banc.

W połowie bieżącego roku Echo Investment zostało przejęte przez Griffin Topco III (podmiot kontrolowany przez fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P.) oraz Bravo II (fundusz zarządzany przez PIMCO).

Griffin dementuje, że Echo przejmie od niego byłego Jupitera

Griffin Real Estate dementuje informacje, że Echo Investment przejmie byłego Jupitera od Griffina i pozyska inwestora do tego projektu, podało biuro prasowe Griffin.

"W związku z depeszą: 'Echo przejmie byłego Jupitera od Griffina i pozyska inwestora do tego projektu', działając imieniu Griffin Real Estate dementuję powyższe informacje" - czytamy w komunikacie biura prasowego przesłanym do ISBnews.

Echo Investment zrealizowało ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa w budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW