Strzelali oni między innymi z kałasznikowa i glocka. Zarządca strzelnicy i instruktorzy zachowali się profesjonalnie - komentuje w rozmowie z RDC, radca prawny, doktor Łukasz Urbański specjalista do spraw bezpieczeństwa.

Z kolei jeden z instruktorów podkreśla, że personel strzelnicy zawsze zwraca uwagę na takie sytuacje. "Szczególnie w kontekście światowych wydarzeń i zamachów terrorystycznych. Nasza reakcja nie mogła być inna. Obowiązują nas odpowiednie procedury" - dodał. Takie zachowanie chwali doktor Łukasz Urbański. "Bardzo profesjonalne, może nawet nad wyraz. Ale w dzisiejszej rzeczywistości reakcje mające na celu maksymalne zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego są wskazane" - powiedział doktor Łukasz Urbański.

Jak zaznacza, to czy obawy zarządcy strzelnicy są słuszne, czy też nie oceniają profesjonalne służby. "Być może ktoś powie, że to nadgorliwość. Bo przecież kolor skóry czy pochodzenie nie powinno być kryterium, które wyklucza bądź nie z jakiegokolwiek sportu. Ale w świetle wydarzeń, które mają miejsce w Europie, takie prawo miał. Właściwe służby prawdopodobnie tę sprawę zakończyły pomyślnie, skoro nie słyszymy dodatkowych informacji na ten temat" - uważa doktor Łukasz Urbański.

Od tamtej pory mężczyźni nie pojawili się na strzelnicy, a ABW sprawy nie komentuje.

>>> Czytaj też: Ukraińscy górnicy zablokują przejście graniczne z Polską? "Ustalamy szczegóły przeprowadzenia blokady"