Od lutego przyszłego roku tak zwane przesyłki wrażliwe znowu będzie dostarczać Poczta Polska.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki poinformował, że centrum zakupów dla sądownictwa w Krakowie ogłosiło dzisiaj wynik postępowania na świadczenie usług pocztowych na rzecz sądów powszechnych na lata 2016-2018. Zaznaczył, że do specyfikacji przetargu na polecenie ministra wpisano kryterium jakości usług, a nie tylko ich ceny.

"Czas odbierania przesyłek sądowych w sklepach monopolowych 10 grudnia 2015 roku się zakończył" - dodał Patryk Jaki.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przypomniał, że dwa lata temu posłowie PiS sprzeciwiali się przeniesieniu z poczty przesyłek sądowych i prokuratorskich. Powiedział, że obecnie, kiedy Ministerstwo Infrastruktury ma nadzór nad Pocztą Polską, wszystkie zadania związane z dostarczaniem przesyłek wrażliwych będą prowadzone w sposób jak najbardziej właściwy, przez osoby kompetentne i zatrudnione na umowach o pracę. Dodał, że odbiór przesyłek będzie następował w punktach pocztowych, znanych każdemu z adresatów.

Patryk Jaki poinformował, że Poczta Polska przedstawiła w przetargu ofertę o wartości 293 milionów 110 tysięcy złotych, która okazała się o ponad 182 miliony tańsza od kosztów poprzedniego świadczeniodawcy.

Minister Adamczyk zapewnił, że mamy do czynienia z dobrze zdiagnozowaną i dobrze przygotowaną propozycją rynkową.

>>> Czytaj też: Wielka polska odpowiedź na Nord Stream. Kolosalny statek wpływa do gazoportu