Newag zawarł z Ferrovie del Sud Est e Servizi Automobilistici (FSE), z siedzibą w Bari we Włoszech, umowę ramową na dostawę do 15 elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) oraz pierwszą umowę wykonawczą, podał Newag.

Wartość zamówień na podstawie umowy ramowej może wynieść do 60,525 mln euro (ok. 262,92 mln zł) netto.

"Na podstawie umowy ramowej FSE może zamówić do 15 EZT, a wartość zamówień udzielonych na podstawie umowy ramowej może wynieść maksymalnie 60 525 000 euro netto (262 920 600,00 zł według średniego kursu NBP na dzień dzisiejszy). Umowa ramowa nie stanowi zobowiązania FSE do zawierania umów wykonawczych. Umowa ramowa będzie obowiązywać przez okres 5 lat od jej zawarcia" - czytamy w komunikacie.

Newag i FSE zawarły także pierwszą umowę wykonawczą na dostawę 5 EZT o wartości 20,175 mln euro (ok. 87,64 mln zł). Powinna ona zostać wykonana w terminie 60 miesięcy od dnia zawarcia. Harmonogram przewiduje dostawę 5 EZT w terminie 12 miesięcy od daty podpisania.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. W zakładach spółki w Nowym Sączu prowadzone są prace w segmencie elektrycznych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych i lokomotyw spalinowych. Należąca do grupy spółka Newag Gliwice S.A. specjalizuje się w obszarze produkcji oraz modernizacji lokomotyw elektrycznych. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2013 r. 

>>> Czytaj też: Wielka polska odpowiedź na Nord Stream. Kolosalny statek wpływa do gazoportu