W środę około godziny 9:55 za akcję Cyfrowego Polsatu płacono 21,2 zł, po spadku kursu o 1,76% wobec ostatniego zamknięcia.

"Od 12 listopada, gdy ogłoszono neutralne wyniki za III kw. 2015, akcje Cyfrowego Polsatu spadły o 20%, w tym samym czasie akcje WIG20 spadły o 13%. Analitycy Haitong Bank uznają tę reakcję za przesadną i uważają, że jest to okazja do zakupu akcji, ponieważ nie dostrzegają żadnych fundamentalnych powodów dla takiej wyprzedaży" - czytamy w komunikacie. 

Analitycy uważają akcje spółki za interesujące ze względu na ofertę SmartDOM, która powinna przyczynić się do wzrostu liczby nowych przyłączeń netto i stanowić również dobre zabezpieczenie przed nieuchronnym wzrostem konkurencji w ofertach LTE, ze względu na refinansowanie długu, które powinno przynieść ok. 380 mln zł oszczędności na kosztach finansowania, a także oczekiwanie, że segment TV zachowa dobrą dynamikę i wysoką widownię wspieraną przez wyłączne prawo do transmisji Euro 2016. 

Prognozy EBITDA spółki obniżono o 3% na 2015 r., 4% na 2016 r. i 5% na 2017 r. "Prognozy EBITDA zostały okrojone ze względu na: brak wysokomarżowych przychodów z roamingu krajowego i międzynarodowego, wzrost kosztów transmisji danych oraz oczywiście utrzymującą się presję w segmencie połączeń głosowych i nieuchronną presję na pakiety danych mobilnych w następstwie aukcji LTE" - czytamy dalej. 

(ISBnews)