"Usługa ma na celu ułatwienie klientom ich transakcji gotówkowych. Proces realizacji przekazu bankomatowego został uproszczony do niezbędnego minimum, a nadawca przekazu i odbiorca są proszeni wyłącznie o podanie danych niezbędnych do przetworzenia transakcji" - powiedział dyrektor sprzedaży produktów innowacyjnych Paweł Trocki, cytowany w komunikacie.

Po zatwierdzeniu danych, przekaz zostaje nadany, a nadawca przekazu otrzymuje wydruk z potwierdzeniem nadania, na którym widnieje indywidualny numeru transakcji. Numer ten w dowolnej formie należy przekazać odbiorcy przekazu bankomatowego. Jest on niezbędny do wypłaty środków. Dodatkowo, odbiorca przekazu otrzyma SMS z kodem PIN do autoryzacji transakcji wypłaty, podano także.

Za nadanie i odbiór przekazu bankomatowego Euronet Polska nie pobiera żadnych opłat. Minimalna kwota przekazu bankomatowego wynosi 50 zł a maksymalna 2 tys. zł.

Euronet Polska jest częścią Euronet Worldwide. W Polsce firma działa od 1995 r. W sieci Euronet Polska jest ponad 6 tys. bankomatów oraz wpłatomatów. 

>>> Czytaj też: Chiny wprowadzają najnowocześniejsze bankomaty na świecie. Rozpoznają twarze klientów