Grupo Industrial Saltillo (GIS) poinformował o wykonaniu swojego prawa do przymusowego wykupu wszystkich pozostałych akcji Automotive Components Europe (ACE), poinformowała spółka.

"Cena oferowana przez GIS w ramach wykupu przymusowego akcji będzie odpowiadać cenie w wezwaniu, tj. 16,2 zł" - czytamy w komunikacie.

W celu wykonania procedury wykupu przymusowego GIS wyznaczył Dom Maklerski BZ WBK.

Transakcje w ramach przymusowego wykupu mają zostać zrealizowane 30 grudnia br, podano także.

"Zostanie złożony wniosek o wycofanie akcji ACE z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A." - czytamy dalej.

Reklama

W poniedziałek GIS poinformował, że w wyniku wezwania zawarto w dniu 21 grudnia 2015 r. transakcje, których przedmiotem było 19 554 219 akcji ACE.

Tydzień temu GIS podjął decyzję o nabyciu akcji spółki ACE objętych zapisami w ramach wezwania pomimo niespełnienia się warunku opisanego w pkt 25 wezwania, tj. w sytuacji, w której w okresie przyjmowania zapisów, zapisami objętych zostało mniej niż 95,000003532651% wszystkich akcji spółki, tj. mniej niż 20 168 990 akcji spółki.

Wcześniej GIS zdecydował o podniesieniu ceny w wezwaniu na 100% akcji ACE do 16,2 zł za akcję, tj. o 20% w porównaniu do pierwotnej ceny w wezwaniu wynoszącej 13,5 zł.

Pod koniec października Grupo Industrial Saltillo ogłosiło wezwanie na 21 230 515 akcji Automotive Components Europe (ACE), stanowiących 100% kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu spółki po 13,5 zł za sztukę.

Grupo Industrial Saltillo jest meksykańską spółką notowaną na giełdzie w Meksyku, która wytwarza i sprzedaje produkty w sektorach części samochodowych, budownictwa (podłogi z ceramiki i porcelany, podgrzewacze wody i przewody rurowe z tworzyw sztucznych i żelaza) oraz gospodarstwa domowego (różnorodne naczynia i przybory kuchenne).

Grupa ACE jest wiodącym dostawcą podzespołów motoryzacyjnych do układów hamulcowych w Europie i specjalizuje się w elementach systemów bezpieczeństwa. ACE zadebiutowało na warszawskiej giełdzie w 2007 r.