Obecnie w Rumunii działają cztery markety sieci, otwarcie pierwszego miało miejsce w połowie listopada w miejscowości Sighetu Marmatiei w północnej części kraju, tuż przy granicy z Ukrainą.

"Ekspansja na rynku rumuńskim, którą zapoczątkowaliśmy w połowie listopada, jest realizowana zgodnie z założeniami. Posiadamy w tym kraju już cztery placówki i planujemy uruchamianie kolejnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dobrego przyjęcia naszej oferty przez lokalnych klientów. Sprzedaż realizowana w rumuńskich sklepach w przeliczeniu na powierzchnię handlową jest wyższa niż średnia uzyskiwana w naszym kraju. To daje bardzo dobre perspektywy dla dalszego rozwoju sieci w tej części Europy" - powiedział Kwiecień, cytowany w komunikacie.

Sieć TXM textilmarket posiada na zagranicznych rynkach już 18 placówek. W Czechach działa 9, z tego 8 uruchomionych zostało w tym roku. Na Słowacji w tym roku powstały 3 nowe placówki i jest ich już łącznie 5. W sumie sieć TXM textilmarket liczy 358 sklepów, w tym 340 zlokalizowanych jest w naszym kraju. W 2015 roku powiększyła się o 49 marketów.

TXM S.A. (wcześniej Adesso) została zarejestrowana w Krakowie w 1989 r. Jest właścicielem sklepów dyskontowych TXM Textilmarket, które zlokalizowane są głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców. Firma działa na terenie Polski, w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Sieć sklepów TXM textilmarket na koniec września 2015 r. składała się z 334 sklepów własnych w Polsce i za granicą i miała łączną powierzchnię ok. 72,5 tys. m 2, tj. o 12% większą niż rok wcześniej. Spółka należy do grupy kapitałowej Redan S.A.