"W 2016 roku planujemy przekroczyć liczbę 500 stacji, ale warto zaznaczyć, że powoli zbliżamy się do optymalnego poziomu nasycenia naszej sieci" - powiedział Jan Michalak, dyrektor ds. infrastruktury i rozwoju w Lotos Paliwa, cytowany w komunikacie.

Pod koniec 2015 r. w sieci Lotos działało 476 stacji paliw, w tym 194 stacje w segmencie ekonomicznym Lotos Optima oraz 18 stacji autostradowych (MOP).

"Plany na 2016 rok zakładają kolejne dwa uruchomienia MOP-ów, w Krzyżanowie po obu stronach A1. Spółka będzie przyglądać się planom zagospodarowania kolejnych MOP-ów przez GDDKiA i nie wyklucza udziału w dalszych postępowaniach przetargowych" - czytamy dalej w komunikacie.

W 2015 r. Lotos Paliwa przeprowadził zmianę wizualizacji wszystkich stacji Lotos Optima i części stacji premium. W 2016 r. planowana jest dalsza optymalizacja sieci.

"Oprócz dalszego stabilnego rozwoju sieci będziemy kładli coraz większy nacisk na dalszą poprawę jakości obsługi i wzrost efektywności sprzedaży. W nowym roku będziemy kontynuować standaryzację sklepów oraz rozwijać ofertę gastronomiczną.  Planujemy również intensywny rozwój kategorii towarów sklepowych oraz usług na stacjach" - powiedział Krzysztof Strzelecki, dyrektor ds. handlu detalicznego.

W grudniu ub.r. Lotos otworzył pierwszą restaurację Subway na swojej stacji paliw. Na początku 2016 roku planowane jest otwarcie następnych punktów gastronomicznych tej marki na stacjach tranzytowych i miejskich.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 28,5 mld zł w 2014 r.