Erbud miał 1,3 mld zł w portfelu zleceń na początek br. wobec 1,55 mld zł rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

"W 2016 rok wchodzimy z portfelem zleceń na kwotę 1,3 mld zł. Jesteśmy w trakcie realizacji następnych projektów budowlanych w tym: rewitalizacja historycznego kompleksu handlowo-biurowego Hala Koszyki, a także inwestycja Centrum Praskie Koneser w Warszawie" - czytamy w liście zarządu załączonym do raportu rocznego.

"Według prognoz na 2016 rok, tempo rozwoju budownictwa w Polsce wyniesie około 8%, co będzie sprzyjać dalszemu budowaniu pozycji Erbudu na rynku. Priorytetem dla grupy będzie dalszy dynamiczny rozwój w segmencie kubaturowym, w obszarze centrów handlowych i biurowych, budynków użyteczności publicznej, inżynieryjnym oraz w segmencie energetycznym w kraju i za granicą. Grupa będzie zwiększać zaangażowanie w projekty ogólnopolskie w obszarze usług serwisowych i modernizacyjnych w energetyce" - napisał także zarząd.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Spółka miała 1,76 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2015 r.