Najpierw o podwyżkach dla pracowników sklepów zdecydowała Biedronka, teraz jej śladem idzie Lidl. Prezentujemy stawki, na które mogą liczyć zatrudnieni w tych sieciach handlowych.

Lidl Polska z dniem 1 marca wdrożył program podwyżek wynagrodzeń dla swoich pracowników. W przeciągu dwóch lat (2014-2016) wynagrodzenie pracownika sklepu wzrosło o 12%. Obecnie pensja na stanowisku pracownika sklepu wynosi 2 400-2 800 zł brutto na początku pracy z gwarantowanym wzrostem do poziomu 2 850 zł-3 250 zł po dwóch latach stażu pracy, podała spółka.

Wynagrodzenie menadżera sklepu dla osób rozpoczynających pracę na tym stanowisku wynosi 4 400-5 000 zł brutto, z gwarancją wzrostu po dwóch latach do kwoty 6 300 zł-6 800 zł brutto. Tegoroczne podwyżki objęły, tak jak w latach ubiegłych, wszystkich pracowników, podano w komunikacie.

Reklama

Do lutego 2015 r. pensja minimalna na stanowisku pracownika sklepu wynosiła ponad 2 200 zł brutto na początku pracy, z gwarantowanym wzrostem po dwóch latach do 2 700 zł. Wynagrodzenie menadżera sklepu dla osób rozpoczynających pracę na tym stanowisku wynosiło 4 100 zł brutto, z gwarancją wzrostu po dwóch latach do kwoty 5 900 zł brutto.

>>> Czytaj też: Jak Lidl i Kaufland za pieniądze międzynarodowych instytucji finansowych zdobywały polski rynek

"Sukces Lidla jest sukcesem wszystkich pracowników, dlatego stale dbamy o dobre warunki zatrudnienia i kolejny raz wdrażamy program podwyżek. To podziękowanie za codzienny trud i zaangażowanie. Zależy nam, aby nasi pracownicy nie tylko byli zadowoleni z warunków finansowo-socjalnych, ale też kształcili się, dlatego inwestujemy również w ich rozwój. Roczne wydatki na szkolenia w okresie dwóch ostatnich lat wzrosły o 3 mln zł, sięgając poziomu 20 mln zł w 2015 roku. Plan na 2016 rok zakłada dalsze zwiększenie nakładów w tym obszarze" - powiedział prezes Lidl Polska Maksymilian Braniecki, cytowany w komunikacie.

Pracownicy sieci Lidl w Polsce zatrudnieni są w oparciu o umowę o pracę, otrzymują także pakiet benefitów, w tym m.in. bezpłatną, prywatną opiekę medyczną, bony i paczki świąteczne oraz wyprawki dla pierwszoklasistów, podkreślono w materiale.

Sieć obecnie zatrudnia ok. 15 000 osób. W 2015 roku do Lidla dołączyło około 1 000 nowych pracowników, podobną skalę rozwoju firma zakłada w bieżącym roku.

Od kwietnia br. wynagrodzenia pracowników podnosi także sieć Biedronka. Tym rozpoczynającym pracę na stanowisku kasjer sprzedawca do 2 250 zł z 2 000 zł brutto, a zatrudnionym trzy lata do 2 450 zł z 2 200 zł brutto. W związku z kwietniową podwyżką Jeronimo Martins Polska - właściciel sieci sklepów Biedronka - w 2016 r. zainwestuje w wynagrodzenia pracowników dodatkowo ponad 80 mln zł.

>>> Czytaj też: Lidl kontra bloggerzy: Czy można splagiatować przepis kulinarny?