InPost Finanse poszerza ofertę, rozpocznie dystrybucję przez stronę www w IVWarszawa, 07.04.2016 (ISBnews) - InPost Finanse poszerza ofertę produktów finansowych oraz okołofinansowych - w tym celu nawiązał nowe partnerstwa z przedsiębiorstwami z różnych branż, poinformował prezes InPostu Sebastian Anioł. Na kwiecień zapowiedział uruchomienie dystrybucji poprzez stronę internetową.

"Dążymy do stworzenia szerokiego asortymentu produktów pozalogistycznych pod jednym dachem. W 2016 roku planujemy także rozwijać kanały dystrybucji przez własną witrynę internetową, której uruchomienie przewidujemy na kwiecień" - powiedział Anioł, cytowany w komunikacie.

"W pierwszym kwartale 2016 roku, InPost Finanse podpisała umowę z Columbus Energy w zakresie dostarczania rozwiązań energetycznych opartych na źródłach energii odnawialnej, w szczególności o fotowoltaikę. W tym samym czasie została również zawarta umowa z KM Finanse dotycząca kooperacji w ramach produktów finansowo-kredytowych" - czytamy w komunikacie.

W 2015 roku spółka sfinalizowała kontrakt m.in. z multibrokerem ubezpieczeniowym CUK Ubezpieczenia, co pozwoli na rozbudowę oferty tego segmentu usług. Z kolei współpraca z DELTIS umożliwi pozyskiwanie klientów zainteresowanych obniżeniem kosztów energii elektrycznej, a od maja br. na wzbogacenie oferty o dostawę gazu ziemnego, podano także.

Głównymi założeniami realizowanej koncepcji cross-selling produktów pozalogistycznych przez InPost Finanse jest zwiększenie rentowności w ramach dotychczas prowadzonej działalności oraz wykorzystanie potencjału grupy kapitałowej, podano także.

"Od marca do czerwca przeprowadzimy testy pozwalające na budowę sieci handlowej opartej o kontakty osobiste z klientami. Warto podkreślić, że nowa strategia InPost Finanse jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych" - wskazał Anioł.

Należąca do Grupy InPost spółka to także wieloletni dostawca usług i produktów z zakresu ubezpieczeń.Obecnie podstawowa działalność InPost Finanse opiera się na masowych wypłatach gotówkowych, nadawaniu przekazów pieniężnych i opłacaniu rachunków w punktach kasowych.

InPost to spółka z Grupy Integer.pl, notowana na GPW w Warszawie od października 2015 roku.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)