Szczelinowanie na odwiertach Wysin-2H i Wysin-3H ma rozpocząć się 6 czerwca br.

"Jeśli ta inwestycja wykaże mierne wyniki, to zawiesimy projekt łupkowy, natomiast jeśli wyniki będą wystarczająco dobre, to będziemy kontynuować na innych odwiertach" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.

Podkreślił jednak, że rokowania są dobre.

Zapytany o to, na jak długo PGNiG mógłby zawiesić działania związane z gazem z łupków, prezes wskazał, że do czasu "aż baryłka wróci do właściwego poziomu cenowego".

Dotychczas PGNiG wykonało łącznie 18 odwiertów poszukiwawczych i badawczych związanych z poszukiwaniami gazu łupkowego, w tym cztery horyzontalne. Obecnie spółka prowadzi prace na czterech koncesjach łupkowych na terenie Polski.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)