Plaza Centers sprzedaje nieruchomość w Belgradzie za 15,9 mln euroWarszawa, 17.05.2016 (ISBnews) - Plaza Centers N.V. sprzedaje spółkę zależną, która posiada nieruchomość w Belgradzie, w Serbii za 15,9 mln euro (powyżej ostatnio raportowanej wartości księgowej 13,5 mln euro), podała spółka.

"Po wypełnieniu warunków technicznych, co jest oczekiwane w ciągu najbliższych tygodni, nabywca zapłacie 11 mln euro w gotówce. Dodatkowe 300 tys. euro zostanie zapłacone do końca listopada, a pozostałe 4,6 mln euro ma zostać zapłacone w ciągu 15 miesięcy od zamknięcia transakcji […]" – czytamy w komunikacie.

Według planu restrukturyzacyjnego, 75% wpływów gotówkowych netto zostanie przekazane obligatariuszom.

Wcześnie Plaza podała, że jej spółka zależna, w której deweloper posiada 50% udziałów, ma warunkową umowę sprzedaży centrum handlowego Riga Plaza w Rydze na Łotwie na rzecz globalnego funduszu inwestycyjnego. Wartość umowy wynosi ok. 93,4 mln euro, co odpowiada wartości księgowej.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)