Według mnie urzędnicy mijają się z prawem pisząc swoje własne. Uważają że są na wyższym stopniu co jest prawdą lecz co drugi mówi o sobie przesadnie.

Dobrzy biurokraci ulegają kiepskim za to silnym bojąc się o własne stanowisko. Mam przykład z własnych rodziców którzy ulegli zmianom w swoim życiu na podstawie złamanego prawa, niechęci i złośliwości. Jednagże nie wszyscy są niezainteresowani swoimi interesantami.Niektórzy dbają o swoich klijentów odnosząc sukcesy.

Moją opinią każda wysoko ustawiona osoba ma swoje mocne i słabe cechy. Ten kto podejmuje się wyzwwania pomagania ludziom w sprawach urzędniczych powinien uzbroić się w cierpliwość i mieć szacunek dla innych. Chciałabym aby więcej formalistów doceniało swoją prace i by posiadali szacunek oraz chęć wykorzystywania swojego stanowiska jak najlepiej. Za to niechciałabym żeby zatrudniali coraz to więcej osób nie lubiących innych, nie szanujących ich i nieczułych na cierpienie innych przez co też obojętnych na pomoc. Uważam za niefer że niektórzy urzędnicy oszukują osoby o braku wiedzy na temat prawa bez podstawnie zarabiając przy tym więcej. Nie zważają na potrzeby państwa tylko na swoje osobiste uprzedzenia. Niszczą firmy i różne przedsiębiorstwa. Czy niedość już zrobili?

1. Od bardzo dawna stosowano podatki. Do dziś też się je stosuje.Ja jestem pozytywnie nastawiona do tego typu przedziębiorstwa. Pomimo tego że oddajemy część naszych uczciwie zarobionych pieniędzy na rzecz Państwa. W zamian za podatki otrzymujemy nowe drogi lotniska czy chodźby budynki w tym szkoły i nowe miejsca pracy. Za uzbierane wspólnie pieniądze mamy możliwość odbudowywania parków, starych, drogocennych rzeźb,budynków orazmiejsca do zabaw dzieci np. oriki, plac zabaw. Estetyka kraju to ładny wygląd ale nie tylko.

Dzięki funduszom, które przeznaczamy na rzecz Państwa utrzymujemy czystość naszego środowiska, wygode oraz dbamy o bezpieczeństwo w naszym kraju. Bardzo często w sklepach podnoszą się ceny po przez wysokie zaprocentowanie podatków. Tylko dlaczego artykóły dla dzieci są tak drogie? Wiadomo że najbardziej dba się o dzieci dlatego podatek na słodycze, księżki, ubrania lub zabawki jest najwyższy. Moim zdaniem niepotrzebne jest podwyższanie podatków za chodźby maleńką czekoladę tylko dlatego że prawie każdy ją lubi i kupuje się ją najczęściej.

Tak samo jest z zabawkami. Ja na przykład bardzo lubie gry jednak sąone strasznie drogie. Jak tutaj krótko opisałam podatek ma swoje dobre i złe strony o których można by było pisać godzinami. Zebrany pieniądze nazywamy budżetem państwa, którym zarządza minterstwo finansów. Ministerstwo z kolei przydziela pieniądze i reguluje opłaty w naszym kraju. Chciała bym aby wykorzystywano podatek na więcej słusznych celów takich jak pomaganie biednym ludziom lub by zmniejszyć go dziękiczemu uważam że będzie więcej chętnych klijentów do kupywania artykułow. Wobec tego wzrośnie też ilość zebranych pieniędzy, dzięki czemu będzie żyło nam się lepiej. A więc może warto coś z tym zrobić?

Autor: Julia Dąbrowska, lat 13