Nawet 400 nowych miejsc pracy powstanie po oddaniu do użytku nowego centrum dystrybucyjnego sieci Tesco w Komornikach k. Poznania (Wielkopolskie). Będzie to trzeci taki magazyn w Polsce.

Centrum dystrybucyjne odpowiedzialne będzie za dostawy produktów do 140 sklepów w regionie północnym i północno-zachodnim. Biuro prasowe Tesco Polska podało w komunikacie, że nowy magazyn centralny zacznie działać na przełomie września i października. Na stałe pracować ma w nim ok. 200 osób. Nawet drugie tyle pracowników tymczasowych będzie wspierać pracę centrum „w okresach szczególnie intensywnych handlowo”.

Z magazynu realizowane będą dostawy tzw. suchej żywności, czyli produktów niewymagających przechowywania i transportu w niskich temperaturach. Nowy magazyn będzie miał 28,7 tys. m kw. powierzchni, 28 stacji przeładunkowych do przyjęć towarów i 32 stacje dla transportów wychodzących do sklepów.

Reklama

Ponad 2 tys. mkw. zajmą powierzchnie biurowe. Obiekt wyposażony będzie w specjalny warsztat i myjnię dla samochodów ciężarowych. Będzie też posiadał możliwość rozbudowy o część magazynową do obsługi świeżej żywności i dodatkową infrastrukturę dla samochodów.

Centrum dystrybucji zlokalizowane jest w sąsiedztwie autostrady A2, co ma zapewnić szybki i wygodny dostęp dla samochodów dostarczających produkty.

Magazyn dołączy do dwóch działających aktualnie centrów dystrybucji Tesco zlokalizowanych w Teresinie k. Warszawy i Gliwicach. Według zapowiedzi, jego otwarcie skróci o blisko 13 proc. łączny roczny kilometraż samochodów ciężarowych Tesco. Ma się to przełożyć na zmniejszenie o ok. 7 proc. współczynnika emisji CO2 dystrybucji. (PAP)