Jak informują władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN), podobnych utrudnień należy spodziewać się również w następnych dniach.

„Największy ruch i ograniczenia w poruszaniu się pojazdami panuje codziennie w godzinach od 9 do 12, dlatego zalecamy turystom pozostawienie samochodów przy hotelach i kwaterach i poruszanie się komunikacją zbiorową” – powiedział PAP Chlipała.

Na Palenicy Białczyńskiej trwa remont parkingu, gdzie zwykle może zaparkować od 600 do 700 pojazdów. Przez prowadzony remont znacznie ograniczono liczbę miejsc parkingowych. Prace mają potrwać do końca roku. TPN uruchomił także inny parking na Łysej Polanie.

Jeżeli turyści chcą dotrzeć na parking przed Morskim Okiem swoim samochodem, powinni zaplanować wycieczkę bardzo wcześnie rano.

Reklama

„Pozostawianie samochodów w innych miejscach np. wzdłuż drogi jest niedozwolone, dlatego ruchu pilnuje policja” – dodała Chlipała.

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo dobre. Słoneczna i ciepła pogoda sprawiła, że po górskich szlakach turystycznych porusza się bardzo dużo turystów.

>>> Czytaj też: Do Polski płynie coraz większa fala uchodźców, ale nie z Syrii