WB Electronics otrzymało od Inspektoratu Uzbrojenia Szefostwo Techniki Lotniczej zaproszenie do zawarcia umowy w związku z postępowaniem przetargowym na dostawę pocisków rakietowych kierowanych, poinformowała spółka. Wartość umowy zawartej na podstawie tego przetargu wyniesie ok. 128 mln zł, podano także.

"Spółka występowała w ww. postępowaniu w konsorcjum w składzie: WB Electronics oraz Państwowe Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego 'Spetstechnoexport' z siedzibą w Kijowie" - czytamy w komunikacie.

WB Electronics S.A. – to lider polskiej grupy przedsiębiorstw WB Group – która jest największym polskim prywatnym producentem i dostawcą elektroniki o przeznaczeniu wojskowym. WB Group zatrudnia ponad 800 pracowników, w tym ok. 50% pracuje w badaniach i rozwoju. Grupa WB znana jest głównie z produkcji innowacyjnych, niezawodnych i sprawdzonych w boju systemów łączności FONET i rodziny radiostacji F@stNet, powszechnie używanych w jednostkach artylerii systemów dowodzenia i kierowania ogniem ZZKO TOPAZ, nowatorskich systemów BSL FlyEye, systemów sterowania uzbrojeniem, rozwiązań dla budowy systemów SmartGrid. Grupa WB jest eksporterem produkowanych przez siebie systemów. Skonsolidowane przychody grupy w roku 2014 przekroczyły kwotę 200 mln zł. Spółka jest notowana na Catalyst.

>>> Czytaj też: Kolejne bomby tykają już pod Europą. O 5 największych zagrożeń dla istnienia UE