"Przynajmniej do jutra indeks WIG 20 może oscylować w okolicach poziomu 1.800 pkt. W czwartek rynek będzie reagował na decyzję Fed. Ostatnio banki centralne zaskakiwały negatywnie i jeżeli Rezerwa Federalna również zaskoczyłaby negatywnie i była bardziej jastrzębia niż się oczekuje to najprawdopodobniej doprowadziłoby do spadków na rynkach wschodzących, w tym w Warszawie" - powiedział PAP Bugaj.

"W trakcie dzisiejszej sesji obserwowaliśmy niewielkie obroty i niewielkie zmiany. Była to typowa sesja na przeczekanie. Podobna sytuacja ma miejsce na rynkach zachodnich. Cały świat czeka na decyzje banków centralnych. Najpierw swoją decyzję o stopach procentowych ogłosi w środę Rezerwa Federalna, a w piątek Bank Japonii" - dodał.

Fed poda decyzję w sprawie stóp procentowych w środę o godz. 20.00 polskiego czasu, a Bank Japonii ogłosi swoją decyzję w sprawie stóp procentowych w piątek.

Analityk zwraca uwagę, że na polską giełdę wpływ może mieć zaprezentowanie projektu ustawy o restrukturyzacji kredytów FX.

"Wydaje się, że w tym tygodniu powinien pojawić się prezydencki projekt ustawy o przewalutowaniu kredytów walutowych. Pytanie, jak na tę propozycję zareagują rynki. Wydaje się, że straty dla banków mogą być duże. Nadal jest sporo znaków zapytania, a ta kwestia jest ostatnim dużym znakiem zapytania w przypadku polskiego rynku. Ten tydzień będzie kluczowy z tego względu" - powiedział Bugaj.

W ocenie analityka najlepiej na GPW zachowują się ostatnio małe i średnie spółki.

"Małe i średnie spółki zachowują się zdecydowanie lepiej, a indeks mWIG 40 był dzisiaj najwyżej od maja tego roku. Indeks mWIG 40, podobnie jak indeks sWIG 80, odrobił już pobrexitowe straty. Szczególnie średnie spółki zachowywały się spektakularnie w ostatnich dniach. Dzisiaj zwyżki trochę wyhamowały i pojawiła się możliwość pewnej korekty. Nastroje w przypadku średnich spółek zbiegają się z nastrojami globalnymi, ponieważ, jako ciekawostkę warto zauważyć, że indeks mWIG 40 zdecydowanie bardziej koreluje z rynkami zachodnimi niż indeks WIG 20" - powiedział Bugaj.

Wtorkowe notowania WIG 20 zakończył 0,59-proc. spadkiem, do 1.803,96 pkt.